Tu jesteś:

Krauze rezygnuje z zasiadania w radzie Polnordu

Fot. Fotolia

W związku ze zwołanym na 3 grudnia br. nadzwyczajnym walnym zgromadzeniem Polnordu, które przewiduje zmiany w statucie i w składzie rady nadzorczej spółki, sześciu dotychczasowych członków RN złożyło rezygnację. Wśród ustępujących osób jest Ryszard Krauze, wieloletni przewodniczący.

Z członkostwa w Radzie Nadzorczej Polnordu z dniem 2 grudnia br. zrezygnowali: Ryszard Krauze (pełniący dotychczas funkcję przewodniczącego RN), Przemysław Sęczkowski, Andre Spark, Wiesław Walendziak, Piotr Wawrzynowicz i Tomasz Buzuk. Rezygnacje te mają związek ze zwołaniem na jutro, 3 grudnia, nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, przewidującego zmiany w statucie spółki i wynikające z nich zmiany w składzie rady nadzorczej. Jutrzejsze NWZ rozpatrzy natomiast kandydatury do rady nadzorczej zgłoszone m.in. przez największych akcjonariuszy niezwiązanych z Prokom Investments.

Zgodnie z projektowanymi zmianami, rada nadzorcza spółki będzie składać się z 7 osób. Prokom Investments będzie mógł powoływać 3 członków RN, w tym przewodniczącego, zaś pozostali akcjonariusze będą mogli wskazać aż 4 członków rady nadzorczej, w tym wiceprzewodniczącego.

W ubiegłym tygodniu Templeton Asset Management Ltd., będący znaczącym akcjonariuszem Polnordu, zgłosił kandydaturę Zygmunta Michała Romana na członka rady nadzorczej spółki. Wpłynęły także dwie kolejne kandydatury: Artura Jędrzejewskiego oraz Piotra Nadolskiego. Zostały one zgłoszone przez Prokom Investments, ale za zgodą jednego z mniejszościowych akcjonariuszy spółki będącego polską instytucją finansową.

Złożone rezygnacje oraz spodziewane przegłosowanie zmian do statutu oznacza dobrowolne podzielenie się przez Prokom Investments władzą korporacyjną w spółce z pozostałymi akcjonariuszami. Kształt zaproponowanych zmian jest efektem konsultacji ProkomInvestments z największymi instytucjami finansowymi, zarówno już będącymi akcjonariuszami spółki, jak i potencjalnie zainteresowanymi wejściem do jej akcjonariatu – mówi Piotr Wesołowski, prezes Polnordu. – Proponowane zmiany spotkały się również z pozytywną reakcją większości inwestorów, z którymi spotkaliśmy się podczas road show w związku z trwającą ofertą publiczną nowych akcji Polnordu – zapewnia.

Oferta publiczna Polnordu obejmuje 7 mln nowych akcji po cenie emisyjnej 7,15 zł. Emisja skierowana jest do posiadaczy praw poboru (dniem prawa poboru był 25 listopada br.). Do 3 grudnia inwestorzy mogą jeszcze kupić lub sprzedać prawa poboru na GPW. Do 6 grudnia przyjmowane będą natomiast zapisy podstawowe i dodatkowe w ramach wykonania prawa poboru. Po zakończeniu zapisów, niewykorzystane prawa poboru wygasną.

Pozyskane z emisji nowych akcji środki w kwocie ok. 45 mln zł spółka zamierza przeznaczyć na finansowanie zaplanowanych projektów mieszkaniowych. W przypadku pozyskania większych wpływów z emisji, nadwyżka zostanie przeznaczona na spłatę obligacji zapadających w 2014 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×