Tu jesteś:

Kralka Investment Group rozpoczyna ogólnopolską ekspansję

Łódzka firma Kralka Investment Group, specjalizująca się w renowacji zabytkowych kamienic, rozszerza działalność o kolejne miasta. Spółka wyemitowała obligacje korporacyjne o łącznej wartości 6,5 mln złotych i kupiła budynki w Łodzi, Warszawie i Krakowie.

Kralka Investment Group działa w branży nieruchomości od 2001 roku - Schemat naszej działalności jest prosty i efektywny - odnajdujemy zaniedbane budynki kamienic, które pilnie potrzebują remontu i kompleksowo je odnawiamy. Po zakończeniu prac nasze nieruchomości nie tylko nabierają wartości estetycznych (w czym wspiera nas łódzka ASP) ale również niejednokrotnie są to budynki energooszczędne korzystające ze źródeł energii odnawialnej. Znaczną część zeszłorocznych inwestycji sprzedaliśmy jeszcze przed zakończeniem procesu rewitalizacji – mówi prezes spółki, Marek Kralka.

Do tej pory spółka uplasowała papiery zabezpieczone na nieruchomościach o wartości 6,5 mln złotych i 9 proc. rentowności. Prognozowana sprzedaż KIG w bieżącym roku powinna wynieść około 3 900 mkw., czyli 95 mieszkań. Kolejne inwestycje będą finansowane z emisji obligacji korporacyjnych we współpracy z Gerda Broker i biurem maklerskim Secus Asset Management SA.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×