Tu jesteś:

Kralka Investment Group rozpoczyna ogólnopolską ekspansję

Piwna 12 w Warszawie - inwestycja Kralka Investment Group

Łódzka firma Kralka Investment Group, specjalizująca się w renowacji zabytkowych kamienic, rozszerza działalność o kolejne miasta. Dzięki wsparciu Gerda Broker, spółka wyemitowała obligacje korporacyjne o łącznej wartości 6,5 mln złotych i kupiła budynki w Łodzi, Warszawie i Krakowie.

- Schemat naszej działalności jest prosty i efektywny - odnajdujemy zaniedbane budynki kamienic, które pilnie potrzebują remontu i kompleksowo je odnawiamy. Po zakończeniu prac nasze nieruchomości nie tylko nabierają wartości estetycznych (w czym wspiera nas łódzka ASP), ale również niejednokrotnie są to budynki energooszczędne korzystające ze źródeł energii odnawialnej. Znaczną część zeszłorocznych inwestycji sprzedaliśmy jeszcze przed zakończeniem procesu rewitalizacji - mówi prezes spółki, Marek Kralka.

Do tej pory spółka uplasowała papiery zabezpieczone na nieruchomościach o wartości 6,5 mln złotych i 9 proc. rentowności. Prognozowana sprzedaż KIG w bieżącym roku powinna wynieść około 3900 mkw., czyli 95 mieszkań. Kolejne inwestycje będą finansowane z emisji obligacji korporacyjnych również we współpracy z Gerda Broker i biurem maklerskim Secus Asset Management SA, które wspierają przedsiębiorstwo w podejmowaniu decyzji finansowych sprzyjających optymalnemu rozwojowi.

Kralka Investment Group działa w branży nieruchomości od 2001 roku. Teraz spółka wychodzi poza dotychczasowy rynek. - Kupiliśmy kamienice w Warszawie i Krakowie, będziemy też modernizować kolejne obiekty w rodzinnym mieście. Dzięki finansowaniu pozyskanemu z obligacji korporacyjnych jesteśmy w stanie podjąć nowe wyzwania i rozwijać się bardziej dynamicznie niż dotychczas. W przyszłości chcemy inwestować również w kamienice na Litwie - dodaje Marek Kralka.

Dzięki inwestycjom w kamienice, klienci spółki osiągają zyski sięgające nawet kilkunastu procent w skali roku. Grupa zapewnia odbiorcom kompleksową obsługę zatrudniając prawników, architektów, projektantów, finansistów, biura pośrednictwa nieruchomości oraz firmy budowlane - specjaliści KIG służą więc pomocą zarówno przy zakupie lokali i projektowaniu programu remontowego, jak również sprzedaży odrestaurowanego budynku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×