Tu jesteś:

Kraków: zrewitalizowana Rakowicka 8 wkrótce przywita najemców

Wizualizacja zabytkowej kamienicy Rakowicka 8 w Krakowie

Widok Development zakończył trwającą dwa lata renowację kamienicy Rakowicka 8 w centrum Krakowa. Niedługo wprowadzą się do niej pierwsi najemcy.  

Największym atutem przedwojennej kamienicy z 1911 r. jest lokalizacja: znajduje się 10 min. spacerem od krakowskiego Starego Miasta, parku Jana Pawła II i Galerii Krakowskiej. Jej rewitalizacja trwała ponad dwa lata.
Obecnie kamienica jest podzielona na dwie części: na górze znajdują się apartamenty i penthousy. Dostępna na wynajem przestrzeń komercyjna to lokale handlowo-usługowe na parterze oraz powierzchnia biurowa na pierwszym piętrze budynku. Ich metraż waha się od 150 do 300 mkw. i zostanie indywidualnie dopasowany do potrzeb najemców. Dotyczy to  zarówno standardu wykończenia, jak i dodatkowych instalacji np. klimatyzacji i wentylacji. - Co do najemców, to prowadzimy już rozmowy zarówno jeżeli chodzi o powierzchnie biurowe, jak i komercyjne – informuje Karol Szczuka z firmy Immobillo Group, która zarządza procesem komercjalizacji obiektu. Łączna powierzchnia użytkowa części przeznaczonej na wynajem, razem z czterdziestometrowym patio, wynosi obecnie ponad 1,1 tys. mkw.

Renowację kamienicy, na zlecenie inwestora, przeprowadziła spółka AIM Engineering.  Na zewnątrz przywrócono historyczną elewację budynku, a drzwi i okna zostały odrestaurowane na podstawie pierwowzorów z początku XX w. Balustrady na balkonie odtworzono, bazując wiernie na oryginalnym projekcie, ale z uwzględnieniem norm bezpieczeństwa. Do środka wchodzi się przez secesyjny hol.  Historyczne płytki na klatce schodowej zostały profesjonalnie odrestaurowane, a ich ubytki uzupełniono płytkami nowymi, wytworzonymi na zamówienie. Oryginalne piece ceramiczne zostały odnowione i ustawione na pierwszym piętrze w części biurowej kamienicy. Zamontowano też nowoczesną windę dla 8 osób, wyposażoną w zabytkowe lustra. Budynek jest podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej,  a powierzchnie wspólne takie jak hol wejściowy, schody i korytarze są ogrzewane przez grzejniki pasujące do stylu budynku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×