Tu jesteś:

Kraków: wielka wyprzedaż nieruchomości

W najbliższych tygodniach Urząd Miasta w Krakowie rozpisze 35 przetargów, na których wystawi w sumie ponad 40 nieruchomości. Potencjalnych nabywców chce skusić niskimi cenami wywoławczymi, przecenami nawet do kilkunastu mln zł, możliwością rozłożenia zapłaty na raty i gotowymi wuzetkami – informuje Gazeta.pl Kraków.

Stosunkowo niskie ceny wywoławcze to efekt recesji na rynku nieruchomości. Ta zapaść sprawiła, że kolejne gminne licytacje kończyły się fiaskiem, co zmuszało miasto do regularnego obniżania cen oraz szukania dodatkowych przynęt dla klientów, np. możliwości zapłaty na raty. Dochody ze sprzedaży mienia to ważny punkt w budżecie miasta. Do sprzedania jest m.in.: zapowiedziana na 20 września licytacja sporej, niezabudowanej działki przy ul. Karmelickiej. Miasto wystawia ją po raz drugi - tym razem za 36,1 mln zł. Poza tym: wyceniona na 1,8 mln zł 12-arowa działka przy ul. Brożka - wuzetka przewiduje tu budowę biurowca z usługami, budynek przy pl. Bohaterów Getta 16 z ceną wywoławczą 3,7 mln zł, który można zaadaptować na mieszkaniówkę lub usługi, położona niedaleko Błoni 13-arowa działka przy ul. Przegon (cena 1,4 mln zł), kilka działek pod zabudowę jednorodzinną z gotowymi wuzetkami oraz ogromna kamienica przy ul. Stradom (39 mieszkań, dziewięć lokali użytkowych), która świetnie nadaje się np. na luksusowy hotel. Dwa lata temu miasto chciało za nią 44, 6 mln zł. Potem przeceniano ją kilka razy, rezygnując z czasem z przetargu na rzecz tzw. rokowań, podczas których cena zjechała do 33,5 mln zł. Teraz będzie jeszcze taniej. Najbliższe rokowania odbędą się 8 października, cena niewiele ponad 27 mln zł, od tego 5 proc. bonifikaty, bo część nieruchomości jest zabytkowa. Zapłatę można rozłożyć na dziesięć lat.

Źródło: GW Kraków

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×