Tu jesteś:

Kraków sprzedaje Motel Krak pod biurowce

Za przynajmniej 26 mln zł Kraków chce sprzedać zrujnowany Motel Krak wraz z częścią gruntu. Przetarg na nieruchomość zostanie ogłoszony w ciągu kilku tygodni. Plan miejscowy dopuszcza na niej zabudowę biurową, a niedługo być może sklep wielkopowierzchniowy – informuje GW Kraków.

Ratusz wystawi na sprzedaż motel wraz z częścią gruntu, która jest wolna od roszczeń. Pozostała część trafi pod młotek po uporządkowaniu kwestii właścicielskich. Kraków liczy, że uzyska ze sprzedaży spory zastrzyk gotówki – przynajmniej 26 mln zł. Zgodę na zbycie nieruchomości wyrazili miejscy radni.
Zrujnowany budynek Motelu Krak nie nadaje się do użytku. Jednak działka przy rondzie Ofiar Katynia, na której się znajduje, jest w planie miejscowym przeznaczona pod zabudowę biurową.  Mogą na niej stanąć biurowce o wysokości do 35 metrów. Potencjalny inwestor może jednak liczyć na miłą niespodziankę: miasto przygotowuje zmiany w studium zagospodarowania przestrzennego. W projekcie działka jest przeznaczona pod usługi i handel wielkopowierzchniowy, np. supermarket. - To zwiększy wartość tego terenu o 20-30 proc. Kiedy gmina przyjmie studium, będzie musiała w szybkim tempie dostosować do niego plan miejscowy. Ktoś, kto teraz kupi motel wraz z działką, dostanie więc w prezencie możliwość prowadzenia handlu wielkopowierzchniowego – tłumaczy radny Grzegorz Stawowy, który uważa że Ratusz pośpieszył się ze sprzedażą. Miastu zależy jednak na załataniu dziur w tegorocznym budżecie i jest przekonane, że nabywca się znajdzie.
Przetarg na sprzedaż Motelu Krak ma zostać ogłoszony w ciągu kilku tygodni. Rozstrzygnięcie ma nastąpić prawdopodobnie po wakacjach.
Miasto odzyskało nieruchomość kilka lat temu. Wcześniej, od 1996 r., dzierżawiła ją od gminy spółka Forte. Dostała ją bez przetargu, pod warunkiem że wybuduje na działce centrum hotelowo – konferencyjne. Inwestycja nie ruszyła i miasto wypowiedziało spółce umowę. Od tego czasu ciągnęły się wieloletnie procesy sądowe, obie strony żądały wielkich odszkodowań. Ostatecznie sąd zdecydował o przymusowej eksmisji Forte i zasądził na rzecz miasta wypłatę kilku mln zł z tytułu zaległego czynszu.

Źródło: GW Kraków

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×