Tu jesteś:

Konkurs "Urban Photographer of the Year" rozstrzygnięty (Galeria)

„Wyglądać dobrze w trakcie pracy” fot. Mark French

Brytyjski fotograf, Mark French został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu "Urban Photographer of the Year" na najlepszą fotografię o tematyce miejskiej, organizowanego przez firmę CBRE. Zwycięskie zdjęcie zrobione w Hong Kongu, zatytułowane „Wyglądać dobrze w trakcie pracy”, pobiło 12,5 tys. fotografii nadesłanych na konkurs z całego świata.

Coroczny globalny konkurs organizowany przez CBRE jest organizowany od 6 lat. Do tegorocznej edycji nadesłano rekordową liczbę zdjęć -ponad 12,5 tys. ze 118 krajów od wybrzeży Chile po pustynie w Arabii Saudyjskiej. Z Polski napłynęło 264 prac.

Celem konkursu "Urban Photographer of the Year"  jest zachęcenie fotografów, zarówno profesjonalnych jak i amatorów, do uchwycenia kwintesencji życia i pracy w miastach i miasteczkach na całym świecie o każdej porze dnia i nocy. Główną nagrodą jest luksusowe foto-safari w wybranym miejscu na świecie.

Zwycięskie zdjęcie Marka Frencha przedstawia samotność motorniczego w tłumie reklam, w trakcie największego ruchu ulicznego w Hong Kongu o 9:00 rano. Drugie miejsce zajął brytyjski fotograf Glenn Surtees, który sfotografował pracownika przeprowadzającego inspekcję dachu teatru o godz. 7:00 w Singapurze. Trzecią nagrodę zdobył Portugalczyk Rui Pedro Moura Barbosa Dias, który uchwycił na zdjęciu strażaka w trakcie gaszenia pożaru w fabryce. Nagrodzono również dodatkowo 24 najlepsze fotografie przedstawiające każdą godzinę doby z życia miasta.

Urban Photographer of the Year - 3 najwyżej ocenione prace

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×