Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Wiadomości
  •  Koncern Nestle wybuduje fabrykę i centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem za 300 mln zł

Koncern Nestle wybuduje fabrykę i centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem za 300 mln zł

Koncern Nestle wybuduje pod Wrocławiem centrum dystrybucyjne i fabrykę karmy dla zwierząt domowych. Powstaną na 15-hektarowej działce w miejscowości Nowa Wieś Wrocławska. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku, a cała inwestycja pochłonie ok. 300 mln zł.

Koncern Nestle podpisał już wstępną umowę zakupu gruntu pod budowę nowej fabryki i centrum dystrybucyjnego. Powstaną na 15 ha w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Budowa ma ruszyć pod koniec 2013 r., a zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2014 r. Wtedy też fabryka osiągnie gotowość produkcyjną, na początek zatrudni 200 osób.
Będzie to dziesiąty zakład produkcyjny firmy Nestlé w Polsce, a pierwszy dedykowany biznesowi Nestlé Purina PetCare - związanemu z rynkiem karmy dla zwierząt. Długoterminowa strategia zakłada wzmocnienie pozycji Nestlé Purina PetCare w Europie oraz rozwój w kanale spożywczym i specjalistycznym. Polska jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Centralnej i Wschodniej Europie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×