Tu jesteś:

Komornik sprzedaje grunty spółki zależnej Orco

Komornik sądowy wystawił na sprzedaż grunty należące do spółki Szczecin Project, zależnej od Orco Development. Do ogłoszonego w połowie maja przetargu na 6-hektarową parcelę w Józefosławiu, również należącą do spółki z grupy Orco, nie zgłosił się żaden chętny.

Komornik sądowy w Szczecinie wystawił na ustną licytację cztery niezabudowane działki na Osiedlu Stołczyn o łącznej powierzchni ok. 7 ha. Dwie z nich mają prawie równą powierzchnię 2,3 ha i pójdą pod młotek za nieco ponad 6 mln zł każda. Dwie kolejne mają po 1,1 ha i cenę wywoławczą o połowę niższą – 3 mln zł. Grunty należą do spółki Szczecin Project, zależnej od Orco. Firma kupił je w 2007 r., planując budowę osiedla na ok. 770 mieszkań które miało powstać w pobliżu delty Odry. Nieruchomości zostaną zlicytowane 20 czerwca o godz. 9.30 w siedzibie Sądu Rejonowego Szczecin - Prawobrzeże i Zachód  przy pl. Żołnierza Polskiego 16. Komornik wymaga uprzedniego wpłacenia rękojmi na swój rachunek bankowy. Żaden oferent nie zgłosił się natomiast do przetargu na zakup 6-hektarowej parceli, należącej do spółki Józefosław Project z grupy Orco. Spółka jest w stanie  upadłości likwidacyjnej, syndyk wystawił jej aktywa na sprzedaż w połowie maja. Na działce przy ul. Wilanowskiej 8 w Józefosławiu planowana była budowa osiedla, grunt ma przeznaczenie mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×