Tu jesteś:

Kolejny wykonawca zrywa umowę z GDDKiA

12 czerwca 2013 r. FCC Construccion SA złożyła w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oświadczenie o rozwiązaniu kontraktu dotyczącego budowy obwodnicy miejscowości Szczuczyn z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego.

Budowa ponad 8 kilometrowej obwodnicy miejscowości Szczuczyn w ciągu drogi ekspresowej S-61 wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej o wartości ponad 124 milionów złotych została zlecona FCC w umowie z dnia 27 sierpnia 2012 r.

W toku realizacji prac okazało się, że dokumentacja przekazana przez GDDKiA na etapie przetargu nie pokazywała rzeczywistych warunków geologicznych na prawie całym terenie budowy. Powoduje to, że zakres prac i koniecznych kosztów jest inny, aniżeli wykonawcy startujący w przetargu mogli przyjmować na podstawie przekazanej dokumentacji - czytamy w komunikacie firmy.

Jednak jak zapewnia Miguel Angel Mayor - dyrektor FCC na Polskę - Decyzja o wycofaniu się z tego kontraktu nie ma wpływu na pozostałe projekty obecnie realizowane przez FCC w Polsce ani na dalsze plany biznesowe spółki.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×