Tu jesteś:

Kolejne zezwolenie w strefie "Invest-Park"

Firma Walki sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Przedsiębiorstwo zainwestuje 2,8 mln zł i zatrudni przynajmniej 10 osób.

ak poinformowała w piątek PAP Monika Korzewicz z Departamentu komunikacji WSSE Invest-Park, Walki sp. z o.o. będzie produkować we Wrocławiu zaawansowane technologicznie laminaty zawierające aluminium i papier.

"Firma zrealizuje na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park"" w Podstrefie Wrocław nowe przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na rozbudowie istniejącego zakładu, w którym uruchomiona zostanie produkcja zaawansowanych laminatów zawierających aluminium oraz cienkie papiery. Pozwoli to na wprowadzenie na rynek nowych produktów m.in. opakowań dla branży spożywczej. Będzie to nowy produkt w portfolio spółki" - wyjaśniła Korzewicz.

Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2,8 mln zł. oraz zatrudnienie co najmniej 10 pracowników i utrzymanie 32 dotychczasowych etatów. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do końca 2014 r. Jest to druga inwestycja Walki sp. z o.o. na terenie strefy. Pierwsze zezwolenie wydane zostało 19 grudnia 2012 r.

Obecnie firma Walki posiada w Polsce trzy fabryki i zatrudnia około 200 osób. Jest jednym z największych producentów laminatów technicznych i materiałów do opakowań ochronnych. Specjalizuje się w produkcji inteligentnych produktów wielolaminatowych opartych na różnych rodzajach włókien, przeznaczonych do różnych zastosowań - od energooszczędnych okładzin i membran budowlanych po opakowania barierowe.

Grupa Walki posiada również zakłady w Finlandii, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz w Chinach. Zatrudnia w sumie około 900 pracowników. Jej roczna sprzedaż netto wynosi ponad 300 mln euro.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×