Tu jesteś:

Kolejne plany WCWI

Poznańska miejska spółka Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji buduje park technologiczny na Dębcu, tworzy strefę przemysłową na Franowie oraz planuje kolejne realizacje.

 

WCWI chce przystąpić do budowy kolejnego etapu Poznańskiego Parku Technologicznego – budynku „B", którym będzie biurowiec mający powstać na działce od strony ulicy.

Poznański Park Technologiczny mieści się przy ul. 28 czerwca 1956 r. W 2012 r. oddano do użytku pierwszy biurowiec kompleksu. Docelowo powstanie jeszcze jeden budynek, również od strony ul. 28 czerwca 1956 r.

Spółka pracuje również nad budową strefy przemysłowej na Franowie – 10 z 50 ha należących do miasta nieużytków WCWI ma uzbroić w infrastrukturę. Przygotowanie projektu jest już w toku, uzbrojenie terenu ma zająć dwa lata.

WCWI ma także przygotować 274 działki w rejonie Michałowo-Sowice, w którym powstać ma osiedle domów jednorodzinnych. W 2014 r. miasto chce wnieść ten teren jako aport do WCWI, by mógł przystąpić do prac uzbrajających.

Miasto zleciło WCWI przygotowanie koncepcji dla inwestycji na terenie Starej Gazowni na Chwaliszewie oraz  wielopoziomowych parkingów w dwóch lokalizacjach: przy ul. Za bramką, obok Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim, oraz przy ul. Skośnej, za Akademią Muzyczną.

WCWI będzie realizować hotel przy ul. Głogowskiej jako jeden z partnerów inwestycji. Hotel będzie się mieścił przy wyjeździe w ul. Głogowską nowej  przedłużonej trasy PST do Dworca Zachodniego. Obiekt miał powstać już przed Euro, ale jego realizacja nie doszła do skutku z przyczyn niezależnych od WCWI.

Źródło: www.poznan.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×