Tu jesteś:

Kolejne duże projekty PPP w Poznaniu

Po umowie z Sitą na budowę i eksploatację spalarni w PPP Poznań zamierza realizować kolejne projekty w tej formule. Stolica Wielkopolski pójdzie śladem Madrytu, który w PPP buduje węzły komunikacyjne – pisze Puls Biznesu.

Poznań przygotowuje się do budowy  tzw. Bramy Zachodniej, czyli węzła komunikacyjnego w którego skład wejdą m.in. dworzec autobusowy, parkingi wielopoziomowe i zajezdnia autobusowa. Węzeł będzie zlokalizowany w pobliżu wjazdu na autostradę do Berlina, a wartość przedsięwzięcia może sięgnąć nawet pół miliarda złotych. W tym roku miasto jednak nie zdąży ogłosić postępowania i wybrać partnera prywatnego, ponieważ dużo czasu zajmą same dyskusje nad projektem. Firmy już sygnalizują, że z ich strony podstawowym warunkiem udziału w postępowaniu będzie publiczne dofinansowanie. – Zainteresujemy się projektem, o ile będzie realizowany w formie płatności za dostępność – mówi w rozmowie z PB Krzysztof Kozioł, rzecznik Budimeksu.

Na poznańskiej liście projektów PPP znajdują się też inne przedsięwzięcia, np. marina za ok. 20-25 mln zł która ma powstać na brzegu Warty. Miasto szuka partnera dla mariny i budynku papierni, w której mógłby ssę znaleźć hotel, restauracje lub sklepy.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×