Tu jesteś:

Kolej znów da grunty

PKP przygotują kolejną pulę gruntów pod budowę Mieszkań Plus i przekażą je do KZN. 

Polskie Koleje Państwowe przygotowują kolejna pulę gruntów, które mogą zostać wykorzystane w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

W przypadku miast poniżej 20 tys. mieszkańców (z puli 711) na koniec marca b. roku przeanalizowano 472 miasta, w których wstępnie wytypowano 65 nieruchomości o powierzchni ponad 55 ha. 

Jak zapowiada PKP, analiza zostanie zwieńczona wykazem nieruchomości. Wykaz zostanie opracowany do 30 czerwca tego roku. Grunty mogą zostać przeznaczone pod budowę lokali w ramach Mieszkania plus, albo pozostaną własnością kolei. 

PKP przedstawiły już wykaz 238 nieruchomości w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców, m.in. w Krakowie, Gdańsku i Szczecinie, które mogłyby być zagospodarowane w ramach Programu. Do KZN przekazała do tej pory  dane o gruntach o powierzchni blisko 600 hektarów, o wartości około 1,3 mld zł. KZN powinien do połowy roku zdecydować, którymi działkami jest zainteresowany. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×