Tu jesteś:

Kobiety w nieruchomościach: Real Estate Sisters

Anna Malarczyk, Monika Dębska-Pastakia, Agnieszka Jachowicz, Magdalena Szulc

Nieruchomości to męski biznes. Kobiety na eksponowanych stanowiskach zdarzają się tutaj rzadko. Pięć z nich zgodziło się na łamach The City opowiedzieć o tym, czy kobiecie łatwo jest zrobić karierę w tej branży.

Unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viviane Reding twierdzi, że kobiety są ostrożniejsze, popełniają mniej błędów, a gdyby zamiast Lehman Brothers istniał bank Lehman Sisters, nie mielibyśmy dziś na świecie tak ogromnego bałaganu.

Tymczasem w nieruchomościach rządzą mężczyźni. Oni zasiadają w zarządach i fotelach prezesów. A panie? Zajmują stanowiska menadżerskie albo stoją krok za prezesem. Świat biznesu patrzy na nie z pewną nieufnością i w ostatecznym rozrachunku na tym traci. Bo, jak mówią moje rozmówczynie, kobiety dobrze sprawdzają się zwłaszcza w trudnych, kryzysowych czasach. Dzisiaj, żeby robić biznes, potrzeba dużo zaufania, ważniejsze niż jeszcze kilka lat temu, stały się relacje, empatia, zrozumienie potrzeb naszej firmy, ale i drugiej strony. Jeśli chodzi o tego rodzaju umiejętności, one są bezkonkurencyjne.

Cały artykuł już w marcowym numerze magazynu THE CITY

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×