Tu jesteś:

Każą eksmitować Traffic

Sąd wydał nakaz eksmisji księgarni z budynku przy ul. Brackiej 25 w Warszawie oraz zobowiązał Traffic do zapłacenia ok. 340 tys. zaległego czynszu rodzinie Jabłkowskich, właścicielom budynku – podaje gazeta.pl

Cytowany przez portal gazeta.pl mec. Jerzy Naumann, reprezentujący rodzinę Jabłkowskich, twierdzi, że Traffic nie płaci ani złotówki a na przedstawioną dwukrotnie propozycję umowy najmu nie odpowiedział. – Traffic zajmuje znaczną część Domu Braci Jabłkowskich bez jakiegokolwiek tytułu prawnego – podkreśla Naumann w wypowiedzi dla gazeta.pl.

Umowę najmu księgarnia Traffic podpisała ze Związkiem Rzemiosła Polskiego, który zdaniem Jerzego Naumanna nigdy nie miał prawa do budynku. W 2009 r. minister spraw wewnętrznych unieważnił tzw. decyzję komunalizacyjną domu Jabłkowskich, uznając tym samym, że nigdy nie przestał on być własnością rodziny.

Wyrok, wydany przez sąd okręgowy w Warszawie, nie jest prawomocny. Władze Trafficu odwołały się. Jeśli sąd drugiej instancji utrzyma werdykt, księgarnia zostanie eksmitowana.

Źródło: gazeta.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×