Tu jesteś:

Kaufland wybuduje we Wrocławiu biurowiec na główną siedzibę

Wizualizacja biurowca Kaufland we Wrocławiu

Spółka, do której należy sieć sklepów Kaufland, zbuduje we Wrocławiu nową centralę główną firmy. Biurowiec o powierzchni użytkowej ok. 16,3 tys. mkw. stanie u zbiegu ul. Ziębickiej i al. Armii Krajowej.

Spółka Kaufland Polska Markety na działce przy ul. Ziębickiej 31 rozpocznie budowę biurowca, w którym znajdzie się siedziba firmy. Jego koncepcja powstała w krakowskiej pracowni Quarch.
Główne wejście do budynku od strony al. Armii Krajowej jest zaakcentowane wysoką na dwie kondygnacje, przeszkloną do hallu wnęką. Dodatkowym akcentem są symetrycznie ułożone po obydwu stronach kolumny, które stanowią element konstrukcji nośnej budynku. Frontowa elewacja, którą tworzą przemian poziome pasy okien aluminiowych oraz pasy międzyokienne, jest akcentowana znakiem firmowym Kaufland umieszczonym nad wejściem.  Budynek zaprojektowano w taki sposób, aby podstawowe elementy jego bryły były podporządkowane kierunkom skrzyżowania. Elewacja wschodnia jest równoległa do ul. Ziębickiej, wzdłuż al. Armii Krajowej jej kierunek wyznacza obowiązująca linia zabudowy. Obie strony łączy łagodny łuk, który akcentuje narożnik ulic – zdradzają autorzy koncepcji. Jak poinformował rzecznik Kauflandu, termin rozpoczęcia budowy zostanie ogłoszony, kiedy zakończą się negocjacje w tej sprawie z centralą firmy w Niemczech.

Kaufland buduje we Wrcoławiu biurowiec na główną siedzibę

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×