Tu jesteś:

Katowice: Ratusz szuka inwestora do budowy 230-metrowego wieżowca

Fot. Fotolia

Katowicki magistrat szykuje do sprzedaży działkę przy al. Korfantego, na której może powstać 230-metrowy wieżowiec. Niedługo chce ogłosić przetarg. Wieżowiec ustanowi w mieście nowy rekord wysokości.

Właścicielem działki w ścisłym centrum, przy al. Korfantego 14 jest miasto. Dawniej miał w tym miejscu siedzibę Pałac Ślubów, ale budynek z lat 70 został rozebrany w toku przygotowań gruntu do sprzedaży. Obecnie znajduje się tu jedynie tymczasowy parking. Ratusz ogłosi niedługo przetarg i sprzeda działkę. Ceny na razie nie ujawnia. – Rozmawiamy z potencjalnymi inwestorami, pokazaliśmy tę działkę ostatnio na targach w Cannes, promujemy ją – mówi Jakub Jarząbek, rzecznik katowickiego Ratusza. Inwestor, który kupi grunt od miasta, będzie mógł wybudować na działce wieżowiec. Pozwala na to uchwalony plan miejscowy dla centrum Katowic. Dokument dopuszcza budynek o wysokości minimalnej 130 metrów i maksymalnej – 230 m. Zgodnie ze studium aeronautycznym taka wysokość zabudowy nie będzie kolidować z pobliskim lotniskiem w Pyrzowicach. Teren w planie jest przeznaczony m.in. pod biura, usługi hotelowe i handlowe, gastronomię. Według planu miejscowego, wieżowiec który stanie przy al. Korfantego ma zostać wkomponowany w niższą zabudowę biurową. Nawet w minimalnej wersji nowy wieżowiec ma być wyższy od 125-metrowego biurowca Altus, obecnego rekordzisty Katowic.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×