Tu jesteś:

Kardan coraz bliżej sprzedaży swojego pakietu akcji w GTC

Spółka Kardan N.V. poinformowała, że jest już w trakcie zaawansowanych negocjacji dotyczących sprzedaży swojego pakietu akcji dewelopera Globe Trade Centre S.A.

Kardan jest właścicielem spółki GTC Real Estate Holding, która posiada 27,75 proc. akcji w kapitale zakładowym Globe Trade Center SA. Akcjonariusz prowadzi zaawansowane negocjacje, które mają doprowadzić do sprzedaży całego pakietu akcji. Kardan podkreśla jednak, że nie ma pewności czy negocjacje skończą się pomyślnie i transakcja zostanie sfinalizowana. Wcześniej spółka informowała, że kilku zainteresowanych inwestorów prowadzi badanie due diligence w celu przedłożenia wiążących ofert. Procesem negocjacji zarządza Citigroup Global Markets Limited.

W październiku br. Kardan N.V. poinformował, że zamierza zbyć swój pakiet akcji w GTC SA na rzecz inwestora strategicznego. Jako możliwy termin sfinalizowania transakcji spółka wskazała koniec 2013 r.
Decyzja o sprzedaży pakietu 27,75 proc. akcji w GTC wynika głównie z potrzeb Kardan i GTC RE w zakresie płynności w świetle konieczności spłaty zobowiązań kredytowych, jak również zbliżających się terminów spłaty kwoty głównej oraz odsetek z tytułu skryptów dłużnych wyemitowanych przez Kardan, które przypadają w lutym 2014 r. oraz w 2015 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×