Tu jesteś:

Kardan chce sprzedać swój pakiet akcji w Globe Trade Center

Spółka Kardan zamierza sprzedać swój pakiet 27,75 proc. akcji w Globe Trade Center S.A. na rzecz inwestora strategicznego – poinformował deweloper w komunikacie. Transakcja może zostać sfinalizowana jeszcze przed końcem roku.

Kardan jest właścicielem GTC Real Estate Holding, która posiada 27,75 proc. akcji w kapitale zakładowym Globe Trade Center S.A. Akcjonariusz jest w trakcie procesu ewentualnej sprzedaży swojego pakietu. Kilku zainteresowanych inwestorów prowadzi obecnie badanie due diligence w celu przedłożenia wiążących ofert. Kardan podkreśla, że nie ma pewności czy proces zakończy się sprzedażą - będzie to uzależnione m.in. od warunków ekonomicznych otrzymanych wiążących ofert.
Do prowadzenia i zarządzania procesem zatrudniony został Citigroup Global Markets Limited.

Decyzja o sprzedaży pakietu 27,75 proc. akcji w GTC wynika głównie z potrzeb Kardan i GTC RE w zakresie płynności w świetle konieczności spłaty zobowiązań kredytowych, jak również zbliżających się terminów spłaty kwoty głównej oraz odsetek z tytułu skryptów dłużnych wyemitowanych przez Kardan, które przypadają w lutym 2014 r. oraz w 2015 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×