Tu jesteś:

KIO: Budimex bez kontraktu z Politechniką Warszawską

Projekt Cezamatu autorstwa pracowni Dedeco

Krajowa Izba Odwoławcza uznała odwołanie konsorcjum IDS-Bud i odrzuciła wybór oferty Budimeksu jako najkorzystniejszej w przetargu na budowę Laboratorium Centralnego dla Politechniki Warszawskiej – podała spółka w komunikacie.

Budimex 20 sierpnia br. poinformował, że jego oferta o wartości 275,1 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w tym przetargu. Głównym kryterium wyboru generalnego wykonawcy była cena, zaś termin realizacji zadania to 24 miesiące. Umowa z zamawiającym – spółką Cezamat PW (utworzoną przez konsorcjum z Politechniką Warszawską) miała zostać podpisana pod koniec września.  Jednak KIO przychyliła się do skargi konsorcjum IDS-Bud i nakazała unieważnienie oferty Budimeksu oraz wykluczenie jej z postępowania. Budimex poinformował, że wyrok nie zmienia wielkości portfela zamówień spółki, gdyż do czasu jego ogłoszenia nie doszło do zawarcia umowy z zamawiającym.

Laboratorium Centralne Cezamat powstaje dla Politechniki Warszawskiej. Będzie nowoczesnym kompleksem badawczym, służącym prowadzeniu interdyscyplinarnych badań nad przyszłościowymi materiałami i technologiami. Na kompleks złożą się budynki techniczny i administracyjny oraz trzypoziomowy parking naziemny. Koncepcja architektoniczna powstała w szczecińsko-warszawskiej pracowni Dedeco. Przeszklony gmach Cezamatu wyrośnie przy ul. Poleczki 19 na warszawskim Ursynowie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×