Tu jesteś:

Jones Lang LaSalle dostrzega potencjał na rynku kupna i sprzedaży gruntów rolnych

Dział Obsługi Gruntów Inwestycyjnych firmy Jones Lang LaSalle poszerza swoją ofertę o doradztwo na rynku gruntów rolnych.

W 2013 r. rynek ziemi rolnej osiągnął rekordowe wyniki sprzedaży. Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedała najwięcej terenów od 2003 r. Do 31 grudnia 2013 r. polscy rolnicy indywidualni mogli nabywać państwowe grunty na wyjątkowo preferencyjnych warunkach, co znacząco przyczyniło się do tak dobrych rezultatów w roku ubiegłym. Zdaniem ekspertów Jones Lang LaSalle, wysokie zainteresowanie gruntami rolnymi utrzyma się w nadchodzących latach i będzie generowane również przez inwestorów zagranicznych.

Daniel Puchalski, dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych Jones Lang LaSalle, komentuje: Rekordowe wyniki sprzedaży rejestrowane w 2013 r. wynikają częściowo z faktu, że ceny ziemi rolnej w Polsce są co najmniej 2-3 krotnie niższe niż średnie ceny ziemi w pozostałych krajach Unii Europejskiej, gdzie nierzadko brakuje też wolnych zasobów. Co więcej, od 1 maja 2016 r. rynek nieruchomości gruntowych zostanie otwarty dla cudzoziemców będących obywatelami państw – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym albo Konfederacji Szwajcarskiej, co daje wszelkie powody do tego, by sądzić, że inwestycje w grunty rolne nie stracą w najbliższych latach na atrakcyjności.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×