Tu jesteś:

Jest wniosek o upadłość Gant Development

Do wydziału gospodarczego Sądu Rejonowego dla Wrocławia Krzyków wpłynęły trzy wnioski o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Gant Development – potwierdził w komunikacie giełdowy deweloper. Sąd wyznaczył posiedzenie w tej sprawie na 30 października.

Wnioski o upadłość likwidacyjną Gant Development zostały złożone przez Franciszkę Kruszewską, Jacka Skwaroń i Piotra Pilwińskiego w dniu 2 października 2013 r. Sąd połączył je do wspólnego rozpoznania na posiedzeniu, którego termin wyznaczono na 30 października. Gant Development poinformował, że do tego czasu zamierza prowadzić negocjacje z wierzycielam.
Pierwsze półrocze 2013 r. Gant Development zakończył stratą netto w wysokości 24,4 mln zł wobec 7,38 mln zł rok wcześniej. Strata operacyjna była na poziomie 5,07 mln zł wobec 5,24 mln zł, natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 84,3 mln zł wobec 267,2 mln zł w 2012 r. Spółka podejmuje starania, aby na koniec 2013 r. zadłużenie spadło z obecnych 630 mln zł do 396,3 mln zł, m.in. sprzedając CH Marine we Wrocławiu.  

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×