Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Wiadomości
  •  Jastrzębska Spółka Węglowa wyburzy słynny hotel Diament, w jego miejscu będzie nowy biurowiec

Jastrzębska Spółka Węglowa wyburzy słynny hotel Diament, w jego miejscu będzie nowy biurowiec

Obecna siedziba JSW (fot.Mariuszjbie)

Budynek hotelu Diament w Jastrzębiu-Zdroju, symbol luksusu w latach 90., zostanie wyburzony. W jego miejsce powstanie nowoczesny biurowiec Centrum Usług Wspólnych, który pomieści siedziby firm z grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. JSW rozstrzygnęła właśnie konkurs na koncepcję architektoniczną budynku.

Konkurs był skierowany do studentów architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Studenci dostali zadanie opracowania koncepcji funkcjonowania w nowym kształcie i w nowej roli byłego hotelu Diament, który został oddany do użytku w 1989 r. i krótkie lata świetności przeżywał na początku lat 90. Definitywnie został zamknięty 1,5 roku temu, a więc pod koniec  2011 r. ze względu na zły stan techniczny. W przyszłości w miejscu hotelu Diament ma powstać 15-kondygnacyjny biurowiec Centrum Usług Wspólnych, które może też stać się siedzibą innych firm z grupy kapitałowej JSW. Do konkursu zostało zgłoszonych sześć prac. Zwycięska koncepcja zakłada, ze względów ekonomicznych, wyburzenie starego budynku i zrealizowanie nowego biurowca, o wyższych walorach użytkowych. Prace konkursowe JSW wystawi niedługo w Urzędzie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×