Tu jesteś:

JSW rewitalizuje kopalnie

JSW stworzyła nowatorski program industrializacji i rewitalizacji terenów, a także obiektów byłej kopalni Krupiński w Suszcu. Na jej terenie zaplanowano nowoczesny kompleks przemysłowy magazynowo-produkcyjny. Wartość inwestycji sięga 60 mln złotych.

Program zaprezentowany przez JSW Jastrzębska Spółka Węglowa zakłada industrializację i rewitalizację terenów, a także obiektów byłej kopalni Krupiński w Suszcu. Program został opracowany przez ekspertów i partnerów w oparciu o analizę możliwości i potrzeb regionu, wyzwań technologicznych XXI wieku, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz aktywnego uczestnictwa w programie innowacyjności. 

Jeszcze pod koniec tego roku dzięki inwestycjom realizowanym przez Jastrzębskie Zakłady Remontowe w rejonie Suszca powstanie pierwszych 50 miejsc pracy. JZR  planują na terenie byłej kopalni budowę zespołu nowoczesnych budynków produkcyjno-magazynowych, a także produkcję maszyn, urządzeń i narzędziowni na potrzeby kopalń w Polsce i poza jej granicami. Nakłady inwestycyjne szacuje się na 60 mln zł.  Zespół obiektów produkcyjno-magazynowych mógłby powstać do 2022 roku. Jeden z projektów zakłada również stworzenie na tym terenie centrum serwisowo-logistycznego przez Jastrzębskie Zakłady Remontowe należące do grupy kapitałowej JSW.

- Nasz program w kompleksowy sposób wykorzystuje potencjał, wiedzę i doświadczenie ludzi oraz firm z regionu przy aktywnym udziale branżowych podmiotów, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Wpisuje się w „Strategię Rozwoju JSW na lata 2018-2030”. Jastrzębska Spółka Węglowa ma moralny obowiązek wziąć odpowiedzialność za teren byłej kopalni. Przygotowując kompleksowy program zagospodarowania 70 hektarów pozostałych po kopalni tworzymy nowa  jakość oraz  miejsca pracy, przy czym wszystkie przedsięwzięcia mają podłoże ekonomiczne  – podkreśla Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Ogromnym atutem jest położenie terenu i rozwinięta infrastruktura drogowa oraz kapitał ludzki. Jest wiele przykładów terenów pogórniczych, które zostały zaadaptowane do różnych funkcji: zarówno gospodarczych, jak i turystyczno-kulturalnych. Tereny i obiekty byłej kopalni Krupiński mogą stawiać na duże przedsięwzięcia przemysłowe, wokół których będą powstawać swoiste ekosystemy biznesowe.

Źródło: JSW

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×