Tu jesteś:

J.W. Construction zadowolone z wyników

W samym II kwartale 2013 spółka odnotowała sprzedaż na poziomie 205 lokali. Oznacza to wzrost o ponad 45 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej, kiedy spółka sprzedała 141 mieszkań. W całym I półroczu J.W. Construction Holding S.A. sprzedała 394 lokali, wobec 347 sprzedanych  w analogicznym okresie ubiegłego roku. Liczba przekazań w I półroczu 2013 wyniosła 489 lokali, wobec 215 mieszkań w I półroczu roku ubiegłego.

Grupa J.W. Construction Holding S.A. osiągnęła w pierwszym półroczu 2013 przychody ze sprzedaży w wysokości 181,3 mln zł, czyli o 17 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2012, oraz zysk netto na poziomie 5,1 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży wyniosła 21 proc.

– Zamknięcie drugiego kwartału na poziomie 205 sprzedanych lokali to dobry prognostyk na wyniki sprzedażowe w kolejnym półroczu 2013. Mam nadzieję, że dzięki rozbudowie oferty o kolejne projekty w Warszawie oraz innych miastach Polski, sprzedaż w kolejnych kwartałach wzrośnie – komentuje Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor Pionu Ekonomicznego J.W. Construction Holding S.A.

W pierwszym półroczu 2013 Spółka otrzymała prawomocne pozwolenie na użytkowanie dla dwóch inwestycji warszawskich: Zielona Dolina I, Osiedle Światowida. W realizacji w tym okresie były cztery projekty mieszkaniowe: Rezydencja Redłowo w Gdyni, Oaza Piątkowo w Poznaniu, domy jednorodzinne w ramach projektu Villa Campina (Ożarów Mazowiecki) oraz warszawska inwestycja Oxygen. W pierwszym półroczu spółka kontynuowała działania pozwalajcie na uruchomienie w najbliższych czasie kolejnych inwestycji w Warszawie i innych miastach Polski, które umożliwią wprowadzenie do sprzedaży w ciągu dwóch lat ponad 6 tysięcy lokali.

W sierpniu br. uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę I etapu inwestycji przy ulicy Kasprzaka w Warszawie.

– Obecnie trwają już prace budowlane na początkowym etapie flagowej inwestycji jaką jest stołeczny projekt Bliska Wola. Myślę, że do sprzedaży inwestycja ta trafi w trzecim kwartale tego roku  – dodaje M. Szwarc-Sroka, dyrektor Pionu Ekonomicznego J.W. Construction Holding S.A.  

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×