Tu jesteś:

J.W. Construction planuje rozwijać segment hotelowy

J.W. Construction zamierza rozwijać segment hotelowy. Poza zapowiadanym już wcześniej projektem hotelowym w Starej Danie w Szczecinie, chce wybudować także aparthotel przy ul. Kasprzaka w Warszawie - poinformował PAP Józef Wojciechowski, przewodniczący rady nadzorczej i właściciel spółki.

Wojciechowski poinformował w rozmowie z PAP, że w najbliższych latach spółka będzie się koncentrować na segmencie mieszkaniowym, głównie na rynku warszawskim. Zamierza jednak rozwijać również segment hotelowy.

"W naszym portfelu mamy obecnie 5 hoteli. Do tego dojdzie kolejny obiekt w Szczecinie w tzw. Starej Danie. Znaleźliśmy partnera, który pomoże nam w zarządzaniu tymi nieruchomościami" - powiedział.

"W planach mamy również wybudowanie 4-gwiazdkowego aparthotelu na gruntach przy ul. Kasprzaka. Rozpoczęcie budowy to raczej kwestia 2015 roku" - dodał.

Wojciechowski nie obawia się ani o popyt, ani o rentowność tego projektu.

"W Warszawie brakuje inwestycji tego typu. Nie ma wystarczającej liczby pokoi, czy sal konferencyjnych w takim standardzie. Jako spółka, inwestowaliśmy na początku w hotele zlokalizowane na obrzeżach miast, blisko głównych szlaków komunikacyjnych. Widzimy jednak również spory popyt na hotele w centrach miast. Projekty te zwracają się po 6-7 latach. Dlatego jesteśmy zainteresowani ich realizacją" - skomentował.

Środki na rozwój tych inwestycji mają pochodzić z kapitałów własnych dewelopera oraz kredytów bankowych. Spółka na razie nie ma w planach emisji akcji, czy obligacji.

Deweloper myśli natomiast o dezinwestycjach.

"Chodzi m.in. o sprzedaż gruntów, które miały być przeznaczone pod projekty komercyjne przy ul. Kasprzaka. To dwie działki na ok. 100 tys. m. kw. GLA. Nie jesteśmy obecnie zainteresowani inwestycjami komercyjnymi, gdyż są zbyt kapitałochłonne. Środki ze sprzedaży chcielibyśmy przeznaczyć na coś bardziej odpowiedniego" - poinformował Wojciechowski.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×