Tu jesteś:

Inwestycje w Porcie Gdańsk

"Klimat inwestycyjny w Porcie Gdańsk. Port w budowie" – to tytuł konferencji, która odbyła się 16 lutego w Kapitanacie Portu Północnego. Na ten cel rząd Mateusza Morawieckiego chce przeznaczyć ponad 25 mld zł.

Dariusz Drelich, wojewoda pomorski zapewnił o szerokim wsparciu administracji dla rozwoju portu i wszelkich inwestycji nie tylko w sferze morskiej ale i śródlądowej. W konferencji uczestniczyli także m.in. Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i poseł Dorota Arciszewska- Mielewczyk.

Konferencja była okazją do prezentacji dotychczasowych działań i planów na 2018 rok, w którym port łącznie zamierza zainwestować ok. 170 mln zł.

W roku 2017 nakłady na remonty wyniosły 12,3 mln zł., gdzie przede wszystkim środki wykorzystano na utrzymanie bieżące akwenów portowych i infrastruktury hydrotechnicznej, remont bud. Kapitanatu PP, remonty bieżące innych budynków oraz torów kolejowych. W roku 2017 nakłady na remonty torów kolejowych wyniosły 4,7 mln. zł, a na rok 2018 przewidywane są na sumę 6,7 mln zł. 

Źródło: Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×