Tu jesteś:

Inwestorzy z Kataru zainteresowani spółką Marks & Spencer

Akcje firmy Marks & Spencer poszły w górę z powodu pogłosek, że Qatar Investment Authority rozważa przejęcie firmy za 8 mld funtów  podaje portal Forsal.pl.

Akcje M&S wzrosły do 407,4 pensów za akcję, co oznacza skok o prawie o 9,4 proc. To największy awans w czasie dziennej sesji od marca 2009 r. Jak podaje Forsal.pl tuż po godz. 10.30 czasu londyńskiego wzrosty osłabły do 7,5 proc., po informacji od anonimowej osoby zbliżonej do katarskiego funduszu, która zaprzeczyła doniesieniom o planowanym przejęciu.

Według gazety „Sunday Times”, na którą powołuje się Forsal.pl, Qatar Investment Authority zasięgał opinii banków i firm private equity w sprawie sformowania grupy kapitałowej, która miałaby złożyć ofertę na londyńską sieć detaliczną. Jednak dziennik zaznaczył, że oficjalnie nie została złożona żadna propozycja.

Katarski fundusz posiada już 26 proc. J Sainsbury, trzeciej pod względem wielkości sieci brytyjskich supermarketów, a od 2010 r. jest właścicielem luksusowego domu handlowego Harrods.

Źródło: Forsal.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×