Tu jesteś:

Inwestorzy i deweloperzy będą walczyć o utalentowanych pracowników

Wziąwszy pod uwagę ostatnie projekty rekrutacyjne prowadzone przez PropertyTalents, Na rynku zaobserwować można wzmożoną aktywność head-huntingową wśród deweloperów i firm inwestycyjnch na terenie całej Polski. Większość poszukiwanych pracowników stanowili specjaliści od wynajmu nieruchomości. W tym samym okresie, inwestorzy i deweloperzy poszukiwali menedżerów projektu, development menedżerów oraz doświadczonej kadry wspomagającej pracę biura, tj.: HR menedżerów, speców od marketingu i asystentów wykonawczych – wynika z danych PropertyTalents.  

Drugą, sporą grupę firm polujących na nowe talenty, stanowiły międzynarodowe firmy doradcze w sektorze nieruchomości, które koncentrowały swoje wysiłki na odbudowywaniu lub umacnianiu swoich zespołów, szczególnie w działach biurowych i zarządzania nieruchomościami; częściowo w związku ze spektakularnymi transferami pracowników w ostatnim roku.

Alexander Morari, partner zarządzający PropertyTalents skomentował tę sytuację następująco – Mając na uwadze wszystkie projekty biurowe ogłoszone w 2013 roku, staje się jasne, że mamy do czynienia z zaciętą walką, nie tylko o najemców, którzy zasiedlą wspomniane nieruchomości, ale przede wszystkim o ludzi, którzy będą w stanie wykonać całą tę pracę. Deweloperzy, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują naprawdę silnie zmotywowanych pracowników, nastawionych na osiąganie założonych celów, a nie tylko "wykonawców". Często mamy do czynienia z firmami, które stawiają sobie bardzo ambitne cele.

Stanowisko Oferowane wynagrodzenie
 (w PLN/miesiąc)
Wynajem
 (specjaliści od wynajmu i menedżerowie, szefowie działów wynajmu, dyrektorzy handlowi)
6,000 – 30,000

Administracja 

(menedżerowie HR, księgowi)

8,000 – 12,000

Marketing

(menedżerowie i dyrektorzy marketingu: biura oraz centra handlowe)

14,000 – 25,000

Development

(głównie nieruchomości handlowe)

18,000 – 25,000

Facility Management

(głównie związane z rozwojem biznesu)

12,000 – 22,000

Zarządzanie Projektem

(zarówno nieuchomości biurowe, jak i handlowe)

8,000 – 35,000
Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×