Tu jesteś:

Inpro kupuje grunt pod usługi od Telewizji Polskiej

Działka w Gdańsku, której dotyczy umowa między TVP S.A. i Inpro

Spółka Inpro podpisała z TVP warunkową umowę sprzedaży działki w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej. Grunt o powierzchni 3,5 ha, przeznaczony pod usługi zostanie odsprzedany deweloperowi za ponad 19 mln zł.

Jeżeli gdański Ratusz nie skorzysta z przysługującego mu prawa pierwokupu, Inpro i TVP w ciągu 3 miesięcy zawrą właściwą umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego. Działka o powierzchni ponad 3,5 ha jest niezabudowana, należała do gdańskiego oddziału regionalnego telewizji. Według planu miejscowego leży na obszarze przeznaczonym pod usługi, gdzie maksymalna wysokość zabudowy to 7,12 i 15 metrów (zgodnie z liniami zabudowy).

Giełdowy deweloper zapłaci za grunt w sumie 19,1 mln zł. Telewizja Polska rozłożyła płatność na dwie raty: pierwsza, w wysokości 6.1 mln zł brutto, została już zapłacona. Pozostałą część spółka spłaci w momencie podpisania właściwej umowy.
Telewizja Polska udzieliła Inpro prawa do dysponowania gruntem na cele budowlane, włącznie z ubieganiem się o zmianę miejscowego planu zagospodarowania. Jak udało nam się dowiedzieć, spółka prawdopodobnie szykuje inwestycję o charakterze mieszkaniowym.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×