Tu jesteś:

Inkubator pod Rzeszowem już działa

Inkubator technologiczny w Jasionce (fot. Aeropolis)

Niedaleko portu lotniczego w Jasionce, dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej, powstał inkubator technologiczny. Całkowita wartość projektu, w skład którego wchodzi otwarty obiekt to 82, 8 mln zł.

Rzeszów Jasionka to międzynarodowe lotnisko pod Rzeszowem. Inkubator w Jasionce jest częścią Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis. Ma ponad 45 biur o powierzchni 15 - 30 mkw., salę konferencyjną na 200 osób i dwie sale spotkań. W budynku jest też 12 hal produkcyjnych.
Inkubator przyjmuje m. in. młode firmy lotnicze, motoryzacyjne i informatyczne. Część pomieszczeń jest już zajęta. Rozwijające się firmy mogą spędzić w inkubatorze maksymalnie 5 lat. Park wynajmuje im biura i hale na preferencyjnych warunkach. Dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej park Aeropolis uzbroił też prawie 50 ha gruntów blisko międzynarodowego portu lotniczego w Jasionce i budowanej autostrady A4.

Źródło: ARR

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×