Tu jesteś:

Immofinanz wychodzi z Francji

Biurowiec Nimbus w Warszawie

Immofinanz Group poinformowała o sprzedaży swojej ostatniej nieruchomości we Francji. To efekt wdrożonej przed dwoma laty strategii austriackiej grupy, która zakłada skupienie się na rynkach Austrii, Niemiec oraz krajów Europy Centralnej i Wschodniej.

W ostatnich tygodniach z portfela Immofinanz ubyło sześć nieruchomości. Właściciela zmieniły dwa biurowce w Wiedniu, trzy obiekty logistyczne w Niemczech (w Bawarii i Północnej Nadrenii-Westfalii) oraz ostatnia nieruchomość grupy we Francji – obiekt logistyczny niedaleko Nicei.
W roku obrotowym 2010/2011 Immofinanz rozpoczęło pięcioletni program sprzedaży nieruchomości o wartości 2,5 mld euro. Ma to zoptymalizować portfolio grupy, a także pomóc skupić się na rynkach o podstawowym znaczeniu dla firmy. Francja, to już drugi kraj, z którego grupa się wycofała. W maju 2012 r. Immofinanz zrezygnowało z zaangażowania w Bośni i Hercegowinie. Osiem rynków, na których firma chce nadal inwestować to: Austria, Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Polska i Rosja.

Na początku grudnia 2012 r. Immofinanz Group rozpoczęła prace przy swoim pierwszym biurowym projekcie inwestycyjnym w Warszawie. Nimbus będzie oferował łącznie 19 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jego budowa będzie kosztować około 27 mln euro. W czerwcu 2012 r. firma rozpoczęła budowę swojego pierwszego projektu mieszkalnego w Polsce, tj. Dębowych Tarasów III w Katowicach, a w październiku poinformowała o kolejnym projekcie, tj. o budowie centrum handlowego Tarasy Zamkowe w Lublinie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×