Tu jesteś:

Ikea odzyskuje certyfikat Forest Stewardship Council

10 marca 2014 roku organizacja Rainforest Alliance ogłosiła, że wycofuje zawieszenie certyfikatu FSC dla Swedwood Karelia, dotyczącego pozyskiwania przez firmę surowca drzewnego na terenie Karelii w Rosji. Decyzja została podjęta na podstawie oceny wyników rocznego audytu dokonanej przez niezależny komitet odwoławczy.

Po tym jak w styczniu 2014 roku certyfikat FSC został zawieszony, IKEA Industry oraz spółka Swedwood Karelia złożyły odwołanie, aby wyjaśnić, czy klasyfikacja niezgodności odbyła się zgodnie ze standardami FSC.

– Bardzo się cieszymy, że zawieszenie certyfikatu FSC dla naszej spółki zostało wycofane, ponieważ przykładamy ogromną wagę do odpowiedzialnego zarządzania zasobami leśnymi i pozyskiwania surowca drzewnego. Naszym celem jest teraz kontynuowanie takiego właśnie sposobu zarządzania oraz wyeliminowanie jakichkolwiek nieprawidłowości – powiedział Anders Hildeman, Forestry Manager w Grupie IKEA.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×