Tu jesteś:

Ikea będzie inwestować w istniejące sklepy, ekspansja sieci odłożona?

Nowy szef Ikei, który funkcję pełni od 1 września, wycofuje się z obietnicy podwojenia ilości otwieranych sklepów. Firma pod rządami nowego dyrektora ma zmienić podejście do ekspansji – czytamy w portalu  Wyborczabiz.

W pierwszym wywiadzie, udzielonym "Financial Times", nowy szef Ikei Peter Agnefjäll zapowiedział, że będzie chciał zwiększyć liczbę otwarć nowych sklepów. W tym roku Ikea otworzy pięć nowych sklepów - to według Agnefjälla rekordowo mało. Jednak pytany o deklaracje swojego poprzednika Mikaela Ohlssona, który chciał uruchamiać 20-25 nowych sklepów rocznie, powiedział, że nie widzi potrzeby tak szybkiej ekspansji.

Zdaniem Agnefjälla firma powinna położyć nacisk na istniejące sklepy. Nowy prezes dąży do zwiększenia sprzedaży o 10 proc. rocznie, co pozwoli szwedzkiemu koncernowi osiągnąć 50 mld euro rocznego przychodu do 2020 roku – informuje wyborczabiz. 

Źródło: Wyborczabiz

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×