Tu jesteś:

IVG idzie na rekord

W pierwszych trzech kwartałach tego roku IVG odnotowało rekordowe wyniki. IVG Investment i IVG Funds dokonały transakcji na łączną kwotę 1,45 mld euro i zawarły 690 umów najmu na łączną powierzchnię 450 tys. mkw.

Na rekordową kwotę prawie półtora miliarda euro składa się ponad 40 transakcji na europejskim rynku. IVG Investment i IVG Funds zakupiły 10 nieruchomości za łączną kwotę 964 mln euro i sprzedały 33 obiekty za ok. 485 mln euro.

Najważniejszych transakcji IVG dokonało na niemieckim rynku. Do portfela funduszu trafiły kompleksy biurowe Zeil 94 we Frankfurcie i Bola 25. Jedną z największych transakcji przeprowadzonych w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2013 r. było przejęcie do specjalnego funduszu IVG portfela trzy nieruchomości biurowych oraz handlowych - "One Goetheplaza" i "Taunusanlage 11" we Frankfurcie oraz "Kurfürstendamm 195" w Berlinie.

IVG nabył także Office Tower "Galileo" we Frankfurcie dla inwestorów instytucjonalnych z Korei Południowej. Nieruchomość o łącznej powierzchni prawie 40 tys. mkw. wynajmuje Commerzbank AG, do którego wcześniej należał budynek.

Fundusz zakupił także nieruchomości m.in. w Belgii, Luksemburgu i Polsce. Nad Wisłą na rzecz niemieckiej firmy zakupione zostały projekty "Le Palais" i "Royal Trakt" w Warszawie.

IVG podało także, że dział odpowiedzialny za wynajem powierzchni odnotował bardzo dobre wyniki. IVG Asset Management na koniec trzeciego kwartału 2013 r. podpisało umowy na 450 tys. mkw. Dla porównania w całym roku 2012 firma wynajęła 600 tys. mkw. Na wynik prawie 0,5 mln mkw. składa się 690 nowych umów najmu i renegocjacji. 326 tys. mkw. związanych jest z nieruchomościami w Niemczech, a 124 tys. mkw. z obiektami w pozostałych krajach europejskich.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×