Tu jesteś:

IKEA inwestuje w Polsce

Sprzedaż koncernu na świecie za sześć lat prawie się podwoi, cel dla Polski, gdzie IKEA produkuje i sprzedaje, to osiem razy więcej za dwie dekady - podał Puls Biznesu.

Marka IKEA stała się w Polsce rozpoznawalna we wczesnych latach 90. Dziś na potrzeby koncernu pracuje ponad 8 tys. osób w kilku własnych fabrykach i kolejne 30 tys. u kilkudziesięciu zewnętrznych dostawców.

Polska jest drugim pod względem wielkości dostawcą sieci z 18-procentowym udziałem światowej sprzedaży. A że obroty są coraz wyższe (w zeszłym roku osiągnęły na świecie 27,9 mld euro, o 3,1 proc. więcej niż w 2012 r.), razem z siecią rozwijać mogą się polscy dostawcy - zwłaszcza z branży meblowej.

- Globalna sprzedaż w naszych sklepach do 2020 r. ma osiągnąć 50 mld euro. To spowoduje także wzrost zapotrzebowania na produkty wytwarzane przez nasze fabryki. Dziś trudno powiedzieć, czy będziemy otwierać nowe fabryki, czy rozwijać istniejące, z pewnością jednak wpłynie to na liczbę zatrudnionych - mówi Evelyn Higler, dyrektor generalna koncernu w Polsce.

- W zeszłym roku obroty naszych sklepów w Polsce wyniosły ponad 2 mld zł. Ponieważ jesteśmy inwestorem długoterminowym, zakładamy, że w ciągu 20 lat wzrosną ośmiokrotnie, do 16 mld zł - mówi Evelyn Higler.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×