Tu jesteś:

Hotel powstanie w miejsce słynnego kina Neptun w Gdańsku

Spółka Capital Park, właściciel słynnego kina Neptun,  rozważa zaadaptowanie budynku do funkcji hotelowych. Prowadzi rozmowy z dużym, międzynarodowym operatorem hotelowym. Hotel miałby być połączony z powierzchnią handlową – informuje portal Trójmiasto.pl.

Spółka Capital Park, która przejęła w 2005 r. spółkę Neptun Film za kwotę 23,5 mln zł, wcześniej planowała urządzić w budynku przy ul. Długiej biurowiec wraz z pasażem handlowym. Koncepcja się jednak zmieniła i zamiast biur, rozważa teraz opcję urządzenia w miejscu kina hotelu. Inwestor przyznaje, że prowadzi negocjacje z dużym operatorem międzynarodowym, jedna do podpisania umowy jeszcze nie doszło. Plan zakłada, że hotel miałby być połączony z pasażem handlowym.

Capital Park jest także właścicielem działki przy ul. Szymanowskiego we Wrzeszczu, na której jeszcze zimą stał budynek dawnego kina Znicz. Kino zostało rozebrane, na razie nic w tym miejscu nie powstaje. Deweloper zamierza wybudować w tym miejscu biurowiec Piano House, posiada już nawet pozwolenie na jego budowę. Rozpoczęcie prac uzależnione jest od postępów w podpisywaniu umów najmu, choć inwestor planuje rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku i ukończenie po maksymalnie 18 miesiącach.

Źródło: Trojmiasto.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×