Tu jesteś:

Hotel Centrum w Łodzi do zburzenia? Inwestor wystąpił o warunki zabudowy

Firma Eko-Vit, właściciel Hotelu Centrum w Łodzi, złożyła w Ratuszu wniosek o warunki zabudowy dla nowej inwestycji. Możliwe, że obiekt czeka rozbiórka – poinformowała GW Łódź.

Dwa lata temu firma Eko-Vit wygrała przetarg na zakup od skarbu państwa Hoteli Centrum. W skład kupionej spółki wchodzą m.in. trzy hotele leżące w Nowym Centrum Łodzi: Centrum, Polonia i Savoy. Nowy właściciel szykuje się do dalszego inwestowania. Największe zmiany czekają teren, na którym teraz stoi Hotel Centrum. Niewykluczone, że zostanie on zburzony. - Planujemy tam obiekt na około 30 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Ma łączyć funkcje biurowe, mieszkaniowe i handlowe - mówi Piotr Biliński, przedstawiciel inwestora. Właściciel wystąpił już do miasta o decyzję o warunkach zabudowy. Hotel Centrum to budowla z minionej epoki i jej adaptacja może okazać się nieopłacalna. - Wysokości między stropami są za niskie, by zrobić tam hotel o wyższym standardzie. Z tego samego powodu nie może być tam biur klasy A - mówi Biliński.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×