Tu jesteś:

Hiszpania: 500 mln euro na rozbiórki niepotrzebnych nieruchomości

Fot. Fotolia

Hiszpański “zły bank” Sareb, który ma oczyścić system bankowy z toksycznych aktywów powiązanych z rynkiem nieruchomości może przeznaczyć 0,5 mld euro na wyburzenia nieruchomości - podaje serwis Property Investor Europe (PIE) za hiszpańskim portalem El Confidencial.

Środki te miałyby zostać wykorzystane na rozbiórki nieruchomości, które straciły dużo na wartości, są zbyt kosztowne w utrzymaniu lub znajdują się w złym stanie i w lokalizacjach nie dających nadziei na sprzedaż.
Według El Confidencial, znacjonalizowane banki mają przekazywać do “złego banku” zagrożone projekty. Najlepsze z nich będą dokańczane, a te które nie rokują nadziei na przyszłość, trafią pod kilof. Odzyskane w ten sposób działki można będzie wykorzystać do innych celów. Tak pozyskane parcele mają być upłynniane z upustem dochodzącym do 80 proc.
Sareb to hiszpańska państwowa spółka powołana do zarządzania toksycznymi aktywami znacjonalizowanych banków, powiązanymi z sektorem nieruchomości.

Źródło: Property Investor Europe/El Confidencial

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×