Tu jesteś:

Henpol wyrzucony z dwóch budów w Lublinie

Fot. Fotolia

NAP Invest Group – inwestor i deweloper osiedli Nowy Początek i Nowy Przylądek w Lublinie przejął place budowy od generalnego wykonawcy, firmy Henpol.

NAP Invest Group tłumaczy, że wypowiedział umowy generalnemu wykonawcy osiedli Nowy Początek i Nowy Przylądek w Lublinie, firmie Henpol, „w związku z niemożnością wywiązania się tej firmy ze zobowiązań umownych wobec inwestora”. Mimo starań, nie udało nam się uzyskać komentarza przedstawiciela Henpol w tej sprawie.
NAP Invest Group zapowiada, że zakończy budowy, wraz z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie, we własnym zakresie, korzystając w znacznej mierze z dotychczasowych podwykonawców generalnego wykonawcy. Koordynacja realizacji budów Osiedli Nowy Początek i Nowy Przylądek została przejęta bezpośrednio przez wewnętrzny Dział Realizacji NAP Invest Group. Planowane oddanie inwestycji do użytkowania to I kw. 2014 r.

Jak poinformował deweloper, pierwsze symptomy niemożności wywiązywania się generalnego wykonawcy z terminów narzuconych harmonogramami budów nastąpiły dopiero w ostatnim czasie. Do tego momentu, od września 2012 r., firma Henpol realizowała prace zgodnie z planem.

To już kolejne kontrakty, które traci Henpol w Lublinie. W listopadzie informowaliśmy, że spółka Wikana Invest rozwiązała z firmą Henpol umowę na wykonanie projektu Wikana Business Park.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×