Tu jesteś:

HM Inwest prezentuje wyniki

HM Inwest, notowany na NewConnect warszawski developer, podsumował ostatni kwartał. Przychody spółki w pierwszym półroczu przekroczyły 10 mln zł, a zysk brutto ze sprzedaży zwiększył się do 2,27 mln zł. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już we wrześniu HM Inwest zamierza przeprowadzić pierwszą publiczną emisję akcji.

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 5,94 mln zł, HM Inwest wypracował w II kw. bieżącego roku 1,45 mln zł zysku ze sprzedaży. Zysk netto wyniósł 0,92 mln zł. Jeszcze lepiej prezentują się wyniki pierwszego półrocza. Sprzedaż warszawskiego developera wzrosła do 10,7 mln zł (więcej niż w całym roku 2012 i ponad 70 proc. sprzedaży w 2013 r.), a zysk brutto na sprzedaży zwiększył się do 2,27 mln zł. Wynik netto to 1,12 mln zł. - Cykl inwestycyjny w naszej branży trwa 2-3 lata, co ma odzwierciedlenie w wynikach. W minionym kwartale zakończyliśmy inwestycje w Katowicach przy ul. Opolskiej, co miało wymierny wpływ na nasze rezultaty. Świetnie przebiega również sprzedaż mieszkań. Podpisaliśmy dużo więcej umów przedwstępnych niż zakładaliśmy- podkreśla Piotr Hofman, prezes HM Inwest.

Już we wrześniu HM Inwest zaproponuje inwestorom akcje nowej emisji. – Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy zamierzamy uplasować emisję o wartości w przedziale 8-10 mln zł. Parametry i harmonogram oferty przedstawimy na początku września. Publiczną emisję traktujemy jako pierwszy krok w kierunku notowań na głównym parkiecie GPW- zapowiada Piotr Hofman.
Po ugruntowaniu swojej pozycji na rynku warszawskim, zarząd spółki przyjął strategię o rozszerzeniu działalności na nowe rynki. Po analizie, za najbardziej perspektywiczne obecnie uznano aglomeracją śląską i Trójmiasto.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×