Tu jesteś:

HB Reavis Poland i TriGranit Development Polska zawalczą o projekt we Wrocławiu

3 podmioty zakwalifikowały się do drugiego etapu postępowania na wybór inwestora, który zagospodaruje teren dworca Wrocław Świebodzki. PKP S.A. wybierze partnera do tej inwestycji na przełomie 2014 i 2015 roku.

Inwestycja przy dworcu Świebodzkim to jeden z realizowanych przez PKP S.A. projektów deweloperskich. Spółka planuje komercyjne zagospodarowanie tego terenu oraz rewitalizację zabytkowego budynku dworcowego. Całość prac zostanie przeprowadzona w oparciu o koncepcję wyłonionego w postępowaniu inwestora. Przewidywane jest również przywrócenie ruchu kolejowego do stacji.

Projekt zakłada zagospodarowanie 28 ha gruntów zlokalizowanych w obrębie Starego Miasta, w odległości około 1km od Rynku. Na podstawie otrzymanych odpowiedzi na zaproszenie do drugiego etapu postępowania zakwalifikowano następujących inwestorów:
• Archicom Sp. z o.o.
• Konsorcjum Anguloa Trading Limited, TriGranit Development Polska Sp. z o.o.
• Konsorcjum HB Reavis Poland Sp. z o.o., Polcom Investment XII Sp. z o.o.

W kolejnym etapie postępowania inwestorzy złożą wiążące oferty. Wybór partnera, który wspólnie z PKP S.A zrealizuje tę inwestycję, planowany jest na przełom bieżącego i przyszłego roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×