Tu jesteś:

Grupa Waryński przygotowała siedzibę Polskiej Grupy Zbrojeniowej

W dniu 6 maja 2015 r., w Radomiu odbyło się oficjalne otwarcie siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej, spółki skupiającej najważniejsze przedsiębiorstwa branży obronnej w Polsce. Za kompleksowe przygotowanie powierzchni biurowej dla PGZ S.A. w obiekcie Radom Office Park odpowiedzialna była Grupa Waryński.

Siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej mieści się w biurowcu Radom Office Park wybudowanym przez AIG Lincoln przy ul. Malczewskiego 24, w centrum Radomia. Przygotowanie ok. 1 600 m kw. powierzchni biurowej
oraz dostosowanie jej do potrzeb kluczowej spółki polskiego przemysłu obronnego zostało powierzone Grupie Waryński, która zarządzała projektem we wszystkich jego fazach – od wstępnej oceny ryzyka, poprzez prace projektowe i aranżacyjne, aż po nadzorowanie kosztów projektu. W zakresie zadań Grupy Waryński, jako Project Managera, znajdowała się również koordynacja prac wykończeniowych, raportowanie do klienta oraz wybór dostawców mebli i usług biurowych. Dodatkowo, Grupa Waryński była odpowiedzialna za negocjacje umowy najmu.

W nowo otwartej siedzibie będzie się mieścić centrala PGZ SA. Będą tu pracować specjaliści z działów księgowości, handlu, administracji, marketingu, produkcji, IT oraz zespoły obsługujące poszczególne programy modernizacji polskiej armii, a także zespoły odpowiedzialne za innowacje i rozwój. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, jaką wykonała Grupa Waryński – mówi Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGZ SA. – Powierzając projekt spółce, która poprzez fundusz MARS jest częścią PGZ, budujemy wspólną wartość i dążymy do uzyskania efektu synergii poprzez wykorzystanie zasobów i kompetencji spółek specjalizujących się w branży nieruchomości – dodał Wojciech Dąbrowski.

W portfolio naszej firmy, oprócz kompleksowej realizacji projektów deweloperskich, znajduje się również obsługa inwestycji budowlanych i wykończenia powierzchni z zakresu Project Management. Dysponujemy niezbędnym doświadczeniem i umiejętnościami, aby zarządzać złożonymi procesami przygotowywania projektów, począwszy od doradztwa w fazie planowania, aż po końcowe rozliczenie projektu. Jesteśmy dumni, iż Polska Grupa Zbrojeniowa powierzyła nam zadanie kompleksowego przygotowania powierzchni biurowej swojej nowej siedziby. Zakres prac, które zrealizowaliśmy w Radomiu oraz ich terminowe wykonanie w bardzo krótkim czasie pokazują,
iż z powodzeniem możemy uczestniczyć nie tylko w realizacji nowych projektów, ale również w przygotowywaniu mniejszych przestrzeni zgodnie z oczekiwaniami konkretnych najemców  – powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Oferta Grupy Waryński z zakresu Project Management obejmuje aktywny udział we wszystkich fazach realizacji inwestycji. Eksperci spółki specjalizują się w przeprowadzaniu audytów, przygotowywaniu dokumentacji technicznej, harmonogramów i budżetów projektów oraz koordynacji współpracy z podwykonawcami i uzyskiwaniu niezbędnych pozwoleń na użytkowanie.

Grupa Waryński obecnie realizuje również trzy projekty deweloperskie na warszawskiej Woli –  inwestycję biurową EQlibrium przy ul. Jana Kazimierza oraz dwa niezależne projekty mieszkaniowe realizowane z partnerami – Stację Kazimierz z firmą Polnord oraz Miasto Wola ze spółką Dantex, w których docelowo znajdzie się ponad 1,5 tys. mieszkań.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×