Tu jesteś:

Grupa Robyg pełnoprawnym właścicielem Robyg Business Center

ROBYG BUSINESS CENTER

Deweloper sfinalizował wykup 49 proc. udziałów w Robyg Business Center od Wildetio LTD. Tym samym Grupa Robyg została pełnoprawnym właścicielem projektu, dotychczas posiadała 51 proc. udziałów w Wilanów Office Center Sp. z o.o.

Wilanów Office Center Sp. z o.o. jest spółką zależną Grupy Robyg odpowiedzialną za realizację projektu komercyjnego Robyg Business Center. Budynek komercyjny został już ukończony i wynajęte jest obecnie około 85 proc. powierzchni. Jednym z najemców jest m.in. działający już market Alma. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi około 10,5 tys. mkw. i ponad 400 miejsc parkingowych. Do Wilanów Office Center Sp. z o.o. należy także teren inwestycyjny przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe umożliwiający wybudowanie około 280 lokali.

W I kwartale 2014 roku Grupa Robyg zakontraktowała rekordową liczbę 576 lokali netto w Warszawie i Gdańsku, co oznacza wzrost w stosunku do I kwartału 2013 roku o ponad 90%. Tym samym, w ciągu trzech lat Grupa Robyg zakontraktowała około 4150 lokali z uwzględnieniem rezygnacji. Spółka chce kontynuować tendencję z 2013 roku i prowadzi działania mające na celu utrzymanie kontraktacji w kolejnych kwartałach na poziomie z I kwartału 2014.

Grupa Robyg osiągnęła w I kwartale 2014 roku przychody w wysokości 158 mln zł (wliczając przychody z projektów joint venture). Zysk księgowy netto Grupy wyniósł 10 mln zł, natomiast ekonomiczny zysk netto sięgnął 28 mln zł.

Od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2010 roku Robyg SA regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×