Tu jesteś:

Grupa Redan podsumowuje maj

Krajowa sprzedaż segmentu modowego Top Secret w maju br. była wyższa o 29 proc. względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Także sieć dyskontowa TXM Textil Market w maju br. zwiększyła obroty o 16 proc. W skali całej Grupy Redan przychody w minionym miesiącu wzrosły r./r. o 16 proc. do 47 mln zł.

Wartość sprzedaży towarów części modowej Top Secret na rynku polskim w maju wyniosła 17,7 mln zł i była wyższa o 29 proc. od osiągniętej w tym samym okresie poprzedniego roku. Z kolei przychody zrealizowane na rynkach zagranicznych wyniosły równowartość kwoty 2,7 mln zł i zmniejszyły się o 30 proc. r./r. Łączna wartość sprzedaży towarów na rynku modowym Grupy Redan w maju 2015 r. wyniosła 20,4 mln zł i była wyższa o 16 proc. od osiągniętej w maju 2014 r.

W ujęciu narastającym od stycznia do maja wartość sprzedaży towarów części modowej na rynku polskim wyniosła 82 mln zł i była wyższa o 24 proc. od osiągniętej w 2014 r., zaś przychody zrealizowane na rynkach zagranicznych wyniosły w złotych równowartość kwoty 12 mln zł i zmniejszyły się o 42 proc. r./r. Łącznie wartość sprzedaży towarów na rynku modowym Grupy Redan przez pierwszych pięć miesięcy tego roku wyniosła 95 mln zł i była wyższa o 8 proc. od osiągniętej w tym samym okresie rok wcześniej.

Sieć dyskontowa TXM w minionym miesiącu zapewniła 27 mln zł obrotów, czyli o 16 proc. więcej niż przed rokiem. Przez pięć pierwszych miesięcy br. sprzedaż wyniosła 114 mln zł, co oznacza poprawę r./r. o 14 proc. Sieć sprzedaży sektora dyskontowego na koniec minionego miesiąca liczyła 321 sklepów własnych o łącznej powierzchni 68,9 tys. mkw. i była o 9 proc. większa niż w maju 2014 r.

Cała Grupa Redan w maju 2015 r. osiągnęła łącznie 47 mln zł przychodów, czyli o 16 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Narastająco od stycznia do maja br. obroty wyniosły 209 mln zł i były wyższe o 12 proc. w ujęciu r./r. Powierzchnia całej sieci handlowej grupy na koniec maja wyniosła 110,4 tys. mkw., co oznacza wzrost o 8 proc. w odniesieniu do maja 2014 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×