Tu jesteś:

Grupa Redan podlicza czerwiec

Sprzedaż Top Secret w sklepach tradycyjnych oraz online w Polsce wzrosła o kilka procent. O kilka punktów procentowych zwiększyła się również w ujęciu r./r. wypracowana marża handlowa. Tym samym kontynuowany był wzrostowy trend segmentu modowego. Uwzględniając wyniki dyskontowej spółki TXM, łączne obroty Grupy Redan wyniosły w minionym miesiącu około 50 mln zł i były nieznacznie niższe niż rok wcześniej.

W segmencie modowym łączna sprzedaż towarów w czerwcu br. wyniosła ok. 21 mln zł i była o 2 proc. wyższa niż w tym samym okresie poprzedniego roku. W tym okresie o 7 proc. zmniejszyła się powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash osiągając na koniec czerwca br. 36,1 tys. mkw. W ujęciu narastającym sprzedaż sektora modowego wyniosła ok. 107 mln zł i była o ok. 4 proc. niższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w Polsce oraz na Ukrainie w czerwcu br. wyniosły 2,6 mln zł co oznacza wzrost o 12 proc. w stosunku do czerwca 2017 roku. W ujęciu narastającym sprzedaż ww. sklepów internetowych Top Secret wyniosła 16 mln zł i była 4 proc. wyższa niż w tożsamym okresie roku poprzedniego. 

W segmencie dyskontowym TXM szacunkowa sprzedaż zrealizowana w czerwcu br. wyniosła ok. 29 mln zł, co oznacza spadek o 2 proc. w ujęciu r./r. Narastająco od stycznia do czerwca br. sprzedaż zrealizowana przez TXM wyniosła ok. 165 mln zł i ukształtowała się na tym samym poziomie co w analogicznym okresie roku poprzedniego. Sieć TXM na koniec czerwca składała się z 392 sklepów własnych o łącznej powierzchni 104,8 tys. mkw., która była o 1,8 proc. wyższa niż na koniec czerwca 2017 r. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy www.txm.pl w czerwcu br. wyniosły ok. 0,6 mln zł co oznacza spadek o 26 proc. w ujęciu r./r., a narastająco przez pierwsze sześć miesięcy roku było to ok. 3,6 mln zł, czyli o ok. 11 proc. mniej w ujęciu r./r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×