Tu jesteś:

Grupa Olewnik chce otworzyć sieć przydrożnych barów

Grupa Olewnik zamierza otworzyć sieć przydrożnych lokali pod szyldem Stara Wędzarnia Grill Bar. Mięsna spółka ocenia, że trafiła w niszę, bo nie ma jeszcze na rynku sieci gastronomicznej stworzonej przez zakłady mięsne – pisze Puls Biznesu.

Grupa Olewnik, korzystając z marki Premium Stara Wędzarnia, będzie otwierać kolejne lokale pod szyldem Stara Wędzarnia Grill Bar. Pierwszy powstał półtora toku temu w Drobinie (woj. mazowieckie), nieopodal zakładów grupy. – Poszukujemy kolejnych lokalizacji. Interesują nas te przy drogach. Chcemy być w miejscach obsługi pasażerów przy autostradach i drogach ekspresowych, ale szukamy też miejsca w pobliżu Warszawy – mówi Anna Olewnik-Mikołajewska, prezes Grupy Olewnik. Pomysł na gastronomiczny biznes podsunęli spółce jej klienci. – Pytali dlaczego właściwie nie można zjeść u nas naszej karkówki z grilla. Uruchomiliśmy bar w pobliżu zakładu i stopniowo poszerzaliśmy menu. Sam koncept poszerzyliśmy o część sklepową, w której sprzedajemy własne mięso i wędliny. Już teraz widzimy, że to może być bardzo ciekawy kanał dystrybucji naszych wyrobów. Zwłaszcza, że dzisiaj w branży mięsnej problemem jest sprzedaż, a nie produkcja – tłumaczy Anna Olewnik-Mikołajewska. Grupa Olewnik ocenia dotychczasową sprzedaż w barze jako obiecującą, choć szczegółów nie chce ujawniać. – Popularność lokalu pokazuje nam, że najwyraźniej trafiliśmy w niszę, której przy drodze brakowało. Biorąc pod uwagę, że Polacy coraz częściej przyzwyczajeni są do jedzenia poza domem, widzimy dla siebie szanse na zwyżki – ocenia prezes grupy. Na razie Grupa Olewnik chce rozwijać kolejne punkty wyłącznie własnymi siłami. – Ile punktów będzie w perspektywie kilku lat, tego jeszcze dokładnie nie wiemy – dodaje Anna Olewnik-Mikołajewska.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×