Tu jesteś:

Grupa Mostostal Warszawa podsumowuje wyniki finansowe

Andrzej Goławski, prezes Zarządu Mostostal Warszawa S.A.  

Rok 2016 był wyzwaniem dla całej branży budowlanej z uwagi na mniejszą od oczekiwanej liczbę postępowań przetargowych - w szczególności w zamówieniach publicznych. Podkreślić natomiast należy, iż w stosunku do roku 2015 odnotowany został 44-procentowy wzrost w zakresie wartości podpisanych kontraktów w stosunku do roku poprzedniego. W 2016 roku Grupa Mostostal Warszawa pozyskała nowe kontrakty na łączną kwotę 0,6 mld zł. 

Pomimo spadku produkcji budowlano-montażowej, Grupa Mostostal Warszawa kontynuowała zapoczątkowaną w 2014 roku tendencję pozytywnych wyników finansowych i zakończyła rok zyskiem brutto w kwocie 41 mln zł. W 2016 roku Grupa odnotowała 15 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej, w którym uwzględnione zostało zdarzenie jednorazowe, jakim było utworzenie odpisu na część aktywa z tytułu podatku odroczonego w kwocie 12 mln zł, co w konsekwencji wpłynęło na obniżenie wyniku netto o tę kwotę. Osiągnięty został skonsolidowany przychód ze sprzedaży w kwocie 1,4 mld zł, który w porównaniu do 2015 roku wzrósł o 10 proc – podkreśla Andrzej Goławski, prezes Zarządu Mostostal Warszawa S.A.  

Na koniec 2016 roku kapitał własny netto Grupy Mostostal Warszawa wyniósł 238 mln zł (w porównaniu do 31 grudnia 2015 r. zwiększył się o 6 proc.), natomiast zatrudnienie osiągnęło poziom 1 497 pracowników i było wyższe o 23 osoby w porównaniu do stanu na koniec 2015 roku.

Portfel zleceń Grupy na koniec 2016 r. wyniósł 1,4 mld zł. Największą jego część stanowiły kontrakty z sektora energetycznego. Grupa Mostostal Warszawa istotną część swoich zasobów koncentruje obecnie na budowie nowych bloków energetycznych nr 5. i 6. w Elektrowni Opole. Realizacja kontraktu w Opolu przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Poziom zaawansowania prac wynosi 65 proc.. Pozostałą część portfela Grupy wypełniają kontrakty z sektora ogólnobudowlanego, przemysłowego, infrastrukturalnego oraz ochrony środowiska.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×