Tu jesteś:

Grupa Marvipol zadowolona z wyników

Motoryzacyjno-deweloperski holding zaksięgował w I półroczu 2014 r. 334,5 mln zł skonsolidowanych przychodów, o 68 proc. więcej niż rok wcześniej, zarabiając netto 29,1 mln zł, niemal trzykrotnie więcej niż w I półroczu 2013 r. To historycznie najlepszy wynik Grupy Marvipol z działalności operacyjnej za pierwsze 6 miesięcy roku finansowego. W II kwartale br. na bardzo dobry wynik Grupy wpłynął w dużej mierze segment motoryzacyjny, wypracowując w tym okresie 103 mln zł przychodów oraz 9,1 mln zł zysku netto.

- Osiągnięte w minionym półroczu wyniki stanowią najlepsze potwierdzenie słuszności strategii rozwoju Grupy Marvipol. Dynamicznie zwiększamy sprzedaż w kluczowych dla Grupy segmentach: motoryzacyjnym i deweloperskim, osiągając solidną marżę na sprzedaży, co znajduje swoje odzwierciedlenie w prezentowanych wynikach. Mamy potencjał, by w drugiej połowie roku również zaprezentować co najmniej solidne wyniki, wypracowując, w skali całego roku, rekordowe rezultaty finansowe, zarówno na poziomie przychodów ze sprzedaży jak i zysku netto – informuje Mariusz Książek, Prezes i główny akcjonariusz Grupy Marvipol.

O ile w I kwartale br. za blisko 60 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy Marvipol i dwie trzecie zysku netto odpowiadał segment deweloperski, o tyle w II kwartale o jakości wyników Grupy przesądził dynamicznie rosnący segment motoryzacyjny. Łączna wartość sprzedaży spółek motoryzacyjnych za II kwartał przekroczyła 100 mln zł, a wolumen sprzedaży samochodów Jaguar Land Rover, odpowiadających za gros przychodów segmentu motoryzacyjnego, wyniósł w tym okresie 334 sztuki (sprzedaż JLR Polska – Generalnego Importera Jaguar Land Rover w Polsce, do dilerów Jaguar Land Rover w Polsce), wobec 205 sztuk w II kwartale 2013 r.

- Zainteresowanie samochodami Jaguar Land Rover systematycznie rośnie, na co wpływ ma rosnąca rozpoznawalność marek oraz świadomość ich zalet. Jesteśmy na najlepszej drodze, by zrealizować plan sprzedażowy na rok 2014, zakładający 20 proc. wzrost, do 1,2 tys. sztuk, wolumenu sprzedaży samochodów z JLR Polska do sieci dilerskiej. Wierzymy, że wraz z dalszym różnicowaniem oferty Jaguar Land Rover zainteresowanie nią ze strony polskich kierowców będzie narastać, szczególnie po wprowadzeniu do sprzedaży samochodów nisko-akcyzowych – analizuje Marcin Dąbrowski, Członek Zarządu Marvipol, kierujący segmentem motoryzacyjnym Grupy.

Mariusz Książek przewiduje, że III kwartał br. przyniesie znaczący wzrost liczby przekazanych nabywcom i rozpoznanych w rachunku wyników mieszkań. – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w II kwartale, ze względu na harmonogram inwestycyjny, zanotowaliśmy spadek przychodów ze sprzedaży mieszkań. W III kwartale oczekiwać możemy skokowego wzrostu przekazań m.in. ze względu na ukończenie ostatniego etapu Osiedla Zielona Italia oraz projektu ART ECO. Plan przekazania nabywcom, w skali całego roku, 600 lokali, uważam za niezagrożony – informuje Prezes Marvipol.

Z końcem miesiąca dochodzi jednocześnie do zmiany w składzie Zarządu Grupy Marvipol. W związku z planowanym powołaniem do władz innego podmiotu, Paweł Szymański, wiceprezes Marvipol S.A. złożył w dniu 26 sierpnia rezygnację z zajmowanego stanowiska. - Stosunkowo krótki okres pobytu w Grupie Marvipol był dla mnie jednocześnie bardzo aktywnym czasem i cennym doświadczeniem menadżerskim. Wierzę, że moja współpraca z Zarządem oraz pozostałymi współpracownikami już daje pozytywne efekty, a kolejnych należy spodziewać się w moim przekonaniu w kolejnych kwartałach. Decyzja o zmianie otoczenia nie była dla mnie łatwa – dziękuję Prezesowi Książek za jej zrozumienie – powiedział Paweł Szymański. W imieniu Zarządu oraz pracowników Grupy Marvipol pragnę podziękować Panu Pawłowi Szymańskiemu za zaangażowanie w zrealizowane działania wzmacniające dalszy rozwój Grupy Marvipol, w tym wkład w plany strategiczne na kolejne lata. Życzymy Panu Pawłowi Szymańskiemu powodzenia w realizacji nowych projektów zawodowych – mówi Mariusz Książek, informując równocześnie, że w najbliższych dniach grono menedżerów Grupy zostanie uzupełnione o nowego dyrektora finansowego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×